تلاش مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان احیای نقش مادری با تکیه بر ارزش های ایرانی اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان؛ فاضلی رئیس مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در نشست تخصصی راهکارهای ارتقاء جایگاه مادری؛ مراسم ضمن تبریک فرا رسیدن دهه مبارک فجر گفت: اعتقاد ما این است که در حوزه تمدن ایرانی اسلامی نهاد خانواده نقش کلیدی و اساسی دارد.

وی افزود: متاسفانه در کشور برخی دیدگاه ها القا می شود که زنان یا بایستی نقش مادری و همسری را ایفا کنند و یا به دنبال حضور در اجتماع و مسئولیت های اجتماعی باشند اما ما در کشورمان الگوهایی داریم که هر دو وظیفه را توامان با یکدیگر جلو برده اند و این نشان از بنیه قوی فرهنگی و تمدنی کشور عزیز ما ایران دارد که می‌تواند گفتمان‌های اساسی ما را که برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری است را پشتیبانی کند.

فاضلی افزود: دوره آموزشی شایستگی های مادری که به همت همکاران عزیز ما در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری برگزار شده است تلاش می‌کند که این دوگانگی اشتغال و ایفای نقش مادری را به صورت عملی و با تکیه بر فرهنگ غنی ایرانی اسلامی حل کند.

رئیس مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در پایان تصریح کرد: تولیدات مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان در حوزه خانواده در گام نخست با الگوگیری از سیره اهل بیت به ویژه حضرت زهرا(س) حضرت خدیجه(س) و حضرت زینب(س) صورت گرفته است و ثمره آن تولید دو درس «بانوان آسمانی» و « نشانه بهشت» بوده است.

وی گفت: در نهایت نتیجه تلاش های مرکز آموزش مجازی دانشگاهیان احیای نقش مادری در نهاد خانواده با تشکیل بسته آموزشی با ۴ درس است تا در جامعه به ویژه به دختران و زنان جوان که دچار چالش های ذهنی در زمینه انتخاب بین حضور در اجتماع و ایفای نقش ها و مسئولیت های اجتماعی و چالش فرزندآوری و ایفای نقش مادری هستند تقدیم شود.